Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018
Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Plzni a Karlových Varech

Juniorské tituly získali Kelemen a Blaško

Velkou část silničního závodu juniorů byl na čele Karel Vacek, v závěrečném spurtu ho však předstihl Petr Kelemen. Třetí dojel Vojtěch Řepa. Čtvrtý cílem projel slovenský juniorský šampion Matej Blaško. Na stupně vítězů vystoupali také Adam Foltán a Marek Bugár.

„Kája (Vacek) je neporazitelný… Teda zatím byl,“ opravil se s úsměvem po medailové ceremonii vítěz sobotního závodu juniorů Petr Kelemen. „Myslím ale, že neporazitelný zase bude,“ dodal obezřetně.

Z úspěchu na mistrovství republiky má ohromnou radost, ačkoliv to vypadalo, jako by tomu ještě sám nevěřil. „Byla to trošku náhoda, si myslím. Závod byl vážně těžký, foukal hrozný vítr, trať nebyla jednoduchá a konkurence silná,“ vyjmenovával.

A kde hledat příčinu úspěchu? „Šetřil jsem se. Vůbec jsem nechtěl nastupovat, víc si věřím ve spurtu. A vyšlo to,“ vysvětlil s úlevou Kelemen.

Do cíle dojel český šampion společně s dalšími třemi závodníky, tím posledním v uniklé skupině byl Matej Blaško, nový juniorský mistr Slovenska v silniční cyklistice.

„Nebyl to úplně nejtěžší závod z těch, co jsem už jel, ale lehký tedy nebyl. Některé úseky jsem protrpěl,“ přiznal Blaško s medailí na krku. „Věděl jsem, že určitě nechci jít se Slováky do spurtu, abych třeba nespadl. Spurt je víceméně loterie.“

Poslední metry si ovšem užil, jak sám řekl, jel si svoje. Nyní plánuje kemp ve Švýcarsku a Světový pohár v Lucembursku.

Výsledková listina - silniční závod junioři ČR

Výsledková listina - silniční závod junioři SR