Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018
Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Plzni a Karlových Varech

Podpořte dobrou věc a potkejte osobnosti

Součástí doprovodného programu mistrovství České a Slovenské republiky v silničním cyklistice 2018 bude také charitativní závod Nadace ČEZ. V sobotu půl hodiny po poledni se známé osobnosti pustí na kole do krátkého souboje s časem a v rámci projektu EPP – Pomáhej pohybem podpoří Konto bariéry a hendikepovaného Daniela.

Charitativního závodu v prostoru startu a cíle silničního závodu u Obchodního centra Plzeň se v sobotu 23. června zúčastní například olympijský vítěz z Ria, judista Lukáš Krpálek (na snímku), dále ambasador šampionátu a šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor a další osobnosti.

„Časovka“ na 500 metrů odstartuje ve 12:30 a celý závod bude trvat přibližně hodinu. Po něm bude následovat autogramiáda osobností v ČEZ Energy zóně, které v závodě pomocí aplikace EPP podpoří Konto Bariéry a nákup floorbalového vozíku pro hendikepovaného Daniela. 

Zatímco startovní listina charitativního závodu je pevně daná, do pomoci ostatním se může zapojit každý příchozí na Oranžových kolech v ČEZ Energy zóně. Zažít zde budete moci i virtuální realitu na speciálním sportovním trenažéru.

A všem příchozím do osmi let je otevřený dětský závod od 14:00. Účast v něm je zdarma, pouze je nutné registrovat se na místě od 10:00 do 12:00. Všichni účastníci musí mít vlastni kolo a helmu, kolo je možné před i po závodě uschovat v depu v prostoru startu a cíle. Každý malý účastník získá drobnou odměnu, tři nejlepší v každé kategorii pak medaile.