Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018
Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Plzni a Karlových Varech

Pohár pro šampiony vytvářel i Petr Vakoč

Sám se o titul mistra republiky v silničním závodě ucházet nemůže, protože se stále zotavuje z těžkého zranění po srážce s nákladní autem. Přesto i cyklista Petr Vakoč zanechá na mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018 svou stopu. Podílel se totiž na tvorbě speciální trofeje pro šampiony nedělního silničního závodu v mužské kategorii Elite z dílny sklárny MOSER v Karlových Varech, která dodává ceny pro vítěze všech kategorií včetně dětského závodu.

„Sešel jsem se s designéry Moseru a zjišťoval, co je ze skla vůbec možné vytvořit. A pak jsme společně dali dohromady moji vizi, jak bych si představoval, aby pohár vypadal. Myslím, že z toho vzniklo opravdu nádherné umělecké dílo v barvách české i slovenské trikolory. Doufám, že z něj vítězové budou mít opravdu velkou radost,“ popisoval Petr Vakoč při středeční návštěvě karlovarské sklárny.

Společně s Romanem Kreuzigerem a Zdeňkem Štybarem si vyzkoušeli práci sklářů a vyrobili si menší křišťálový produkt. Sklářské mistry pak naopak vzali na projížďku po trase čtvrteční časovky v Karlových Varech.

„Pohár se mi moc líbí, má myšlenku, nápad. Je v něm vidět česká trikolora a design je trochu podobný poháru z Gira d`Italia. Moc se povedl a bylo by hezké mít ho vystavený doma někde na dobrém místě,“ řekl Zdeněk Štybar, obhájce českého titulu v silničním závodě.

Vítězné trofeje ve spolupráci s Petrem Vakočem navrhla Zuzana Kubelková, designérka Studia MOSER. Trofej je vysoká 60 centimetrů a váží osm a půl kilogramu.